Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / SHBA-të kërkojnë që të largohet taksa, kurse Kurti thotë se kjo do të ndodhë kur të vendoet reciprociteti
SHBA-të kërkoijnë që të heqet taksa, kurse Kurti thotë se kjo do të ndodhë kur të vendoet reciprociteti

SHBA-të kërkojnë që të largohet taksa, kurse Kurti thotë se kjo do të ndodhë kur të vendoet reciprociteti

Finalja e Kosovës me Serbinë ka hyrë në fazë më të nxehtë pas përfshirjes intensive të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Mesazhe të qarta, amerikanët dhanë edhe dje gjatë takimeve me liderët e Kosovës në Munih, në kuadër të konferencës për siguri. Derisa SHBA-ja po i bën thirrje kryeministrit Kurti që ta heqë taksën, ky i fundit iu ka bërë me dije se ajo do të hiqet sapo të vendoset reciprociteti, ndonëse as këtë nuk po e pranojnë amerikanët. Teksa ka folur për marrëveshjet që u nënshkruan dje në Munih, Kurti tha se nuk ka pasur transparencë. E vetë kryeministri, kësaj radhe, nuk është takuar me atë që i ndërmjetësoi këto marrëveshje, emisarin Grenell.

Kontrolloni gjithashtu

Hani i Elezit përfitues i projektit "Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Hani i Elezit përfitues i projektit “Për mbrojtje të mjedisit përmes përmirësimit të sistemit të kanalizimit te ujërave te zeza”

Nën organizimin e projektit të ekipeve të Gazi Babës dhe Hanit te Elezit është mbajtur ...