MIT
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Kroacisë, gjenerali Mirko Shundov e viziton Ministrinë e Mbrojtjes
Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Kroacisë, gjenerali Mirko Shundov e viziton Ministrinë e Mbrojtjes të Kosovës

Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Kroacisë, gjenerali Mirko Shundov e viziton Ministrinë e Mbrojtjes

Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Kroacisë, gjenerali Mirko Shundov, do të vizitojë nesër Ministrinë e Mbrojtjes të Kosovës. Ai me këtë rast do të pritet me ceremoni ushtarake, pas së cilës do të ketë takime të ndara me kreun e FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama dhe ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Rrustem Berisha. Gjatë ditës, shefi i Forcave të Armatosura të Republikës së Kroacisë viziton Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Kjo është vizita e parë e shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Republikës së Kroacisë, pas transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Austria dhe Kroacia përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në BE

Austria dhe Kroacia e përkrahin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për anëtarësimin e tyre në Bashkimin Evropian

Austria dhe Kroacia përkrahin zgjerimin e BE-së me përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ministri ...