MIT
valamobile
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë
Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Infermierisë

Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Infermierisë, Kolegji Heimerer dhe Instituti i Evropës Juglindore për Politika Shëndetësore dhe Sociale, sot organizojnë Konferencën e Parë Ndërkombëtare të Infermierisë. Gjatë kësaj konference janë paraparë të trajtohen disa nga çështjet që kanë të bëjnë me shkencat shëndetësore. Tema e këtij viti do të jetë “Infermieria, zëri që udhëheqë – shëndeti e drejtë njerëzore”. Synohet që kokluzionet që do të dalin nga kjo konferencë do të shërbejnë si një platformë për prezantimin dhe diskutimin e hulumtimeve inovative të bazuara në fakte mbi çështjet që mbizotërojnë në sektorin shëndetësor gjatë viteve të fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Thaçi: Familja e Sefë Mleqanit ishte vatër e atdhetarizmit edhe gjatë luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Kryetari Thaçi e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Imer Gashin, djalin e Sefë ...