KEK
Fillimi / Lajmet / Shtatorja e Legjendarit, Adem Jashari edhe në qytetin e Dragashit
Adem Shaban Jashari (28.11.1955 - 7.3.1998)

Shtatorja e Legjendarit, Adem Jashari edhe në qytetin e Dragashit

Vendimi për të ngritur një shtatore të ish-komandantit të UÇK-së, Adem Jashari në sheshin kryesor të qytetit të Dragashit, është pranuar. Dje është vënë themeli i kësaj shtatoreje që do të përurohet në Ditën e Çlirimit të Dragashit, më 15 qershor. Sipas kryetarit të OVL – UÇK-së, Qerkin Krasniqi, deri më tani gjithçka po shkon sipas dinamikës së paraparë dhe se po presin që ky përvjetor i çlirimit të Dragashit. “Përvjetori i sivjetmë i çlirimit, do të jetë shumë madhështor dhe do të mbahet në mendje shumë gjatë, pasi më në fund e kemi në gjirin tonë edhe shtatoren e Komandantit legjendar, që iu mungon shumë qyteteve, edhe më të mëdha se Dragashi”, tha Krasniqi.

Kontrolloni gjithashtu

Konstituohet legjislatura e re e Kuvendit të Malit të Zi ndonëse pa prezencen e kryetarit të shtetit, Milo Gjykanoviç

Konstituohet legjislatura e re e Kuvendit të Malit të Zi ndonëse pa prezencen e kryetarit të shtetit, Milo Gjykanoviç

Është konstituuar përbërja e re e kuvendit në Malin e Zi, në të cilin shumicën ...