Shtypi zviceran: Rama, piktori që do ta udhëheqë Shqipërinë drejt BE-së

Shtypi zviceran: Rama, piktori që do ta udhëheqë Shqipërinë drejt BE-së

Jehona e fitores së thellë të Partisë Socialiste në zgjedhjet e përgjithshme të së dielës është reflektuar edhe në mediet zvicerane. E përditshmja “24 orë” e Lozanës ka publikuar një artikull të gjatë, në të cilin shkruhet se si një “piktor do ta udhëheqë vendin e tij drejt Bashkimit Evropian”, raporton “lexo.al”. “Një student i Arteve të Bukura dhe një pro-evropian i vendosur, kryeministri Rama është duke arritur një fitore të thellë në zgjedhjet e përgjithshme”, shkruan në hyrje e përditshmja “24 orë”.

 

Kontrolloni gjithashtu

Lutfi Haziri: Qeveria Kurti është e zhytur shumë në korrupsion, do ta këtë problem me dalë para njerëzve

Lutfi Haziri: Ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e parakohshme, në radhë të parë sepse Qeveria është e papunë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, konsideron se ka shumë arsye që të mbahen zgjedhjet e …