Ushtria Çlirimtare e Kosovës

Si ndihen sot mbetjet dhe spiunët e Serbisë, argatët e Milosheviqit, Arkanit, Sheshelit e Vuçiqit, në Kosovë

Sharësit dhe fyesit e kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi, tani kur ai ndodhet në Gjykatën Speciale, Raciste kundër UÇK-së ndihet të relaksuar, ndihen në fituar, por jo edhe të gëzuar, sepse kurrë nuk i dihet kësaj bote “jallanë”.

Përkrahja që të gjithë luftëtarët e lirisë  dhe mbështetja e pa rezervë që po iu jepet kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi, ish kryekuvendarit, Jakup Krasniqi,  ish kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, deputetit, Rexhep Selimi  dhe tre luftëtarëve të lirisë që po mbahen në Hagë, Salih Mustafa, Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati, është vetëm filli i riciklimit të forcës kombëtare, e cila do të dalë edhe në mbrojtje fizike, e po të jetë nevoja edhe me revoltë të përgjithshme popullore, sidomos tani kur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka marrë postin e kryetarit të Shtetit,  Xho Bajden. Nuk është e largët koha kur Bajden e kishte krahasuar Hashim Thaçin me Xhorxh Uashingtonin e bërjes së historisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa kundër kësaj gjykate të njëanshme, raciste e antishqiptare janë pozicionuar edhe Daniel Server, Eliot Engel, David Filips e sa e sa autoritete të larta të vendit.

Si ndihet sot kryeagjenti i UDB-së, Sali Berisha bashkëpunëtori i ngushtë i kasapit të Ballkanit, Milosheviq, si ndihet Lulzim Basha i cili kishte spiunuar kundër luftës së UÇK-s dhe kishte pranuar të merrte pjesë  në ekipin e Dik Martit, për të sajuar, në Lurë, një shtëpi të verdhë, ku bashkë me peruanin pedofil, Barayber,  kishin mbushur gepekun e veturës me klavikula e eshtra, me qëllim për t i lënë fshehtas në një ambient të asaj kulle.

Si ndihen sot përkthyeset e UNMIK-ut, zonjat, Vjosa Raif Osmani dhe Argita Salih Berisha që merrnin pjesë në “hetimet e krimeve të luftës, të cilat gjoja i kishte kryer UÇK-ja?  Si ndihet sot ata që Hashim Thaçin e kishin paraqitur madje edhe si një vëllam të Vuçiqit, si një proserb, që kishte bërë përpjekje të ndante Kosovën, por ata e paskëshin ndaluar, si ndihen sot edhe do mjeranë e pushtë, analistë të vetëshpallur  që nuk kanë gjë të ligë e të poshtër pa shkruar kundër Hashim Thaçit e krerëve të luftës, por ja që sot i kanë leshur veshtë teposhtë dhe presin se çka do të bëhet.

Kontrolloni gjithashtu

David L. Phillips: Zero tolerancë për agresionin e Iranit në Siri

Sulmi me dron nga Korpusi i Gardës Revolucionare iraniane (IRGC) kundër një objekti amerikan në …