kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
akp deri me 5 maj
valamobile
Fillimi / Lajmet / Sot është Dita e Dëshmorëve, do të bëhen homazhe dhe mbahet Akademi në shënimin e Epopesë së UÇK-së
Sot është Dita e Dëshmorëve, do të bëhen homazhe dhe mbahet Akademi në shënimin e Epopesë së UÇK-së

Sot është Dita e Dëshmorëve, do të bëhen homazhe dhe mbahet Akademi në shënimin e Epopesë së UÇK-së

Dita e dytë e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, që njihet si Dita e Dëshmorëve, sot bëhen homazhe dhe mbahet Akademi në shënimin e Epopesë së UÇK-së. Në të gjithë Kosovën dhe trojet e tjera shqiptare do të bëhen homazhe pranë varreve të dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e atdheut. Ceremonia e homazheve fillon që në orët e mëngjesit me nderime tek varri i Komandantit Legjendar, Adem Jashari në Prekaz. Po ashtu nga ora 15:30 Kuvendi i Kosovës mbanë seancë për Epopenë e UÇK-së. Kurse në ora 18:00 mbahet Akademi kushtuar Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në ditën e fundit të Epopesë së UÇK-së, mbahet Nata e zjarreve në Prekaz.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Avdullah Hoti: Nuk ka dakordim e as legjitimet institucional për ta përfaqësuar Republikën në takimin e Berlinit

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se për ...