KEK
Fillimi / Institucionet / Sot në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht

Sot në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht nga ky virus. Rastet pozitive janë: një nga Lluka e Epërme dhe një nga Strellci i Epërm. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 146 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 101 të shëruar plotësisht, 2 kanë humbur jetën dhe 43 raste janë akoma aktive.

 Kujdesuni për veten dhe familjen!

#VendosMaskë

#PastroDuart

#MbajDistancë

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë, publikon listën e përfituesve të bursave të studentëve, kryetari Haliti rrit numrin e përfituesve nga 140 në 213

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti përmes një vendimi ka vendosur që të rritet ...