Fillimi / Lajmet / Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 585 raste të reja, janë shëruar 57 të infektuar
Covid

Sot nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 585 raste të reja, janë shëruar 57 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga  7 mijë e 258  testime  sa janë bërë në nivel vendi, 356 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk  është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar   53 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 158 mijë e 372. Numri i rasteve aktive është ngritur në 3 mijë e 339 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...