leoni

Covid

Sot nuk ka vdekur një i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 8 raste të reja, janë shëruar 14 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 398     testime sa janë bërë në nivel vendi, 8 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore  nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 14  të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 801. Numri  përgjithshëm i rasteve aktive është  314 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Rrezarta Krasniqi: Kompromiset në dëm të Kosovës kjo qeveri i ka bërë standard të politikës së jashtme

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, nuk beson që do të hiqen sanksionet e vendosura nga BE-ja

Deputetja e LDK-Së, Rrezarta Krasniqi nuk besojnë që do të hiqen sanksionet e vendosura nga …