kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Të hënën shfaqet premiera e filmit dokumentar “Përqafimi i fatit”

Të hënën shfaqet premiera e filmit dokumentar “Përqafimi i fatit”

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në bashkëpunim me Qendrën Kinematografike të Kosovës dhe AS Film, për nder të Ditës Përkujtimore të Holokaustit, do të organizojnë shfaqjen e filmit dokumentar “Përqafimi i fatit”, me regji të Jakov Sedlar.

Premiera do të shfaqet në Teatrin Kombëtar të Kosovës, të hënën me 27 janar 2019, në ora 19:00.

Kontrolloni gjithashtu

Dëshmorët e fshati Baballoq janë dekoruar me Urdhrin ,,Heroi i Kombit”   

Me Urdhrin ,,Heroi i Kombit”, me një ceremoni të veçantë, janë dekoruar të gjithë dëshmorët ...