MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Të mërkurën FSK-ja shënon ditën e saj, me një ceremoni në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë
Forca e Sigurisë së Kosovës edhe këtë vit ka dalë institucioni më i besueshëm i sigurisë në vend

Të mërkurën FSK-ja shënon ditën e saj, me një ceremoni në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë

Forca e Sigurisë së Kosovës sivjet do të shënojë Ditën e Forcës me flamuj e emblema të reja për secilën njësi. Ato janë dekretuar nga kryetari i Kosovës dhe të mërkurën ushtarët e FSK-së do të parakalojnë për herë të parë me mandat të ri ushtarak. Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama thotë se sivjet Dita e Forcës do të jetë e veçantë për të gjithë Kosovën, meqë do të jenë zyrtarisht për herë të parë me mision dhe mandat të ri ushtarak. Të mërkurën FSK do të shënojë ditën e saj, me një ceremoni në Kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë. Kjo është hera e parë që FSK shënon “Ditën e Forcës” me mision dhe mandat të ri ushtarak, pas fillimit të fazës së tranzicionit që erdhi pas miratimit të ligjeve për FSK-në në Kuvendin e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Albulena Haxhiu mohon të jenë takuar Albin Kurti e Isa Mustafa, por beson se ata do të takohen shpejt

Nënkryetarja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka mohuar së është zhvilluar takim mes kryetarit të Vetëvendosjes, ...