vipa
driloni com
Fillimi / Lajmet / Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë
Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë

Tomë Gashi: Vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes është një masakër e drejtësisë

Avokati i aktivistëve të dënuar të Lëvizjes Vetëvendosje, Tomë Gashi, ka thënë se vendimi i sotëm i gjykatës për dënimin e aktivistëve të Vetëvendosjes, është një masakër e drejtësisë. Ai ka theksuar para mediave se ky vendim është drakonik, duke shtuar se qëllimi kryesor i gjykatës është që ta mbuloj vrasjen e ish-aktivistit të VV-së, Astrit Dehari. “Të gjithë aktivistët janë shpallur fajtorë pa asnjë provë, vetëm për shkak të përkatësisë së tyre partiake. Prokuroria nuk ka asnjë provë. Kemi një marrëveshje në mes prokurorisë dhe Gjykatës”, ka shtuar Gashi.

Kontrolloni gjithashtu

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”, në Lypjan, u përurua libri, “Januz Bajçinca me bijtë Ruzhdiun dhe Nebihun”

Sot në Shtëpinë e Kulturës, “Tahir Sinani”  në Lypjan, është përuruar libri: “Januz Bajçica me ...