MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Tri ligje i ka shkelur Ministria e Infrastrukturës kur ka hapur tenderin 110 milionë euro për Autostradën e Gjilanit
MI LOGO

Tri ligje i ka shkelur Ministria e Infrastrukturës kur ka hapur tenderin 110 milionë euro për Autostradën e Gjilanit

Tri ligje e disa rregullore i ka shkelur Ministria e Infrastrukturës kur ka vendosur të hapë tenderin 110 milionë euro për autostradën e Gjilanit. Zyra ligjore e Zyrës së kryeministrit të Kosovës të premten ka nxjerrë opinion ligjor për hapjen e këtij tenderi 2 javë para se ish-ministri Pal Lekaj të përfundonte mandatin. Opinioni rekomandon anulimin e tenderit. Mbi bazën e këtij opinioni, ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, i ka kërkuar sekretarit të kësaj ministrie, Betim Reçica që ta anulojë këtë procedurë tenderimi, duke i dhënë  afat vetëm  katër ditë.

Kontrolloni gjithashtu

Limaj i lumtur me nisjen e jetësimit të marrëveshjes për heqjen graduale të tarifave roaming mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Fatmir Limaj: Qeverisja përmes vendimeve arbitrare është metodë dhe logjikë e qeverive autoritare

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar në lidhje me vendimet që është duke ...