U inaugurua Shtëpia e Veteranëve dhe Muzeu i UÇK-së, pranë varrezave të dëshmorëve në Malishevë

Në prag të Ditës së Çlirimit dhe të Dëshmorëve të Komunës së Malishevës, sot u inaugurua Shtëpia e Veteranëve dhe Muzeu i UÇK-së, pranë varrezave të dëshmorëve në Malishevë, ku edhe janë bërë nderime e homazhe te varrezat aty, për të vazhduar më pas në Kleçkë, dhe për ta përmbyllur me manifestimin qendror në bulevardin “Ibrahim Mazreku”. Mirënjohje gjithë atyre që sot e nderuan këtë manifestim, dhe me prezencën e tyre i dhanë vlerë të madhe shënimit të 25 vjetorit të Ditës së Çlirimit dhe të Dëshmorëve të Komunës së Malishevës.

May be an image of 1 person, crowd and text

Kontrolloni gjithashtu

Me Smirën Komuna e Vitisë filloi procesin e buxhetimit me pjesëmarrje

Komuna e Vitisë, ka mbajtur takimin e parë me banorët e fshatit Smirë lidhur me …