tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” i ndanë 1.052 bursa studentore për vitin akademik 2019/20
UP bënë të ditur se pas situatës me COVID-19, provimet e afatit të jashtëzakonshëm të prillit nuk do të mbahen

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” i ndanë 1.052 bursa studentore për vitin akademik 2019/20

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, do të ndajë 1.052 bursa për studentët për vitin akademik 2019/20, është bërë e ditur të hënën nga UP-ja. Sipas komunikatës, Këshilli Drejtues i Universitetit ka aprovuar më 20 shkurt, raportin e Komisionit për Ndarje të Bursave Universitare për Studentët e UP-së, për vitin akademik 2019/2020. Secili nga studentët do të përfitojë nga Universiteti 650 euro. Më së shumti bursa do të ndahen për studentët e Fakultetit Juridik – 193. Me mbi 100 bursa janë edhe studentët e Fakultetit të Arteve (137), Mjekësisë (125) dhe Ekonomik (114).

Kontrolloni gjithashtu

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në komunat veriore të vendit dhe futja në karantinë, duke ...