kek
mbpzhr grante
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Urim i Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me rastin e festës së Fitër Bajramit

Urim i Kryetarit të Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me rastin e festës së Fitër Bajramit

Të nderuar besimtarë mysliman, si kryetari i komunës së Vitisë, kam nderin që të ju uroj festën e Fitër Bajramit. Gjatë 30 ditëve të fundit mysliman anembanë botës kanë agjëruar muajin e shenjtë të ramazanit por gjithashtu edhe kanë ndarë një pjesë nga pasuria e tyre që të ndihmohen njerëzit në nevojë. Përfundimi i këtij muaji po kurorëzohet tani me kremtimin e festës së Fitër Bajramit. Uroj që në këtë festë të bekuar në familjet tona të mbizotëroj paqja, mëshira dhe dashuria.

Gëzuar festa e Fitër Bajramit!

Sinqerisht

Sokol Haliti

Kryetar i Komunës së Vitisë

Kontrolloni gjithashtu

TË DIELEN ASFALTOHET RRUGA SHTËRPCË – BREZOVICË, MBYLLET PËR QARKULLIM

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se të dielën (26.05.2019), ...