vala – old
driloni com
vipa
Fillimi / Lajmet / Veprimtari i njohur, Hydajet Hyseni, nuk e pranon “dekoratën” nga kryetari, Hashim Thaçi
Hydajet Hyseni

Veprimtari i njohur, Hydajet Hyseni, nuk e pranon “dekoratën” nga kryetari, Hashim Thaçi

Hydajet Hyseni, zyrtar i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje ka njoftuar se nuk mund ta pranojë medaljen, të cilën ia ka ndarë kryetari, Hashim Thaçi,  për shkak të situatës në vend. Dhurata të këtilla dhe mirënjohjet e medaljet nuk shkojnë bashkë, ka shkruar ai në shkrimin e tij. Ato ma bëjnë të pamundur pranimin e kësaj mirënjohjeje, pos tjerash, e tjerash e tjerash…, veçanërisht dhe posaçërisht, “dhuratat” dhe “sihariqet” befasuese dhe të papritura, pikërisht në vigjilje të 10 vjetorit të Pavarësisë, sikur janë  ulja, zhubravitja dhe heqja policore e spektakolare e flamurit kombëtar shqiptar dhe rivulosja, ripaketimi dhe reinkarnimi i marrëveshjes mashtruese e vetëmashtruese, për kufirin, që i jep tokën e të parëve, shtetit fqinj të Malit të Zi…”, ka shkruar Hyseni.

Përveç Hydajet Hysenit, dekoratat nga Thaçi deri tani e kanë refuzuar edhe deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, ish-kryekuvendari, Jakup Krasniqi, Radio-Kosova e Lirë, akademiku, Rexhep Qosja, “Koha Ditore”, publicisti, Veton Surroi, bashkëshortja e ish-drejtorit të RTK-së, Burbuqe Nimani Zatriqi.

 

Kontrolloni gjithashtu

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shpreh shqetësim për menaxhimin parasë publike në Kosovë

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë shprehu shqetësim për menaxhimin e parasë publike në Kosovë, veçanërisht ...