leoni

Haradinaj dhe Veseli

Veseli jep fjalë të mira për Ramush Haradinajn

Kryetari i Partisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka dhënë një mesazh pas arritjes së koalicionit PDK-AAK-Nisma. Veseli në fshatin Shqiponjë të Komunës së Gjakovës, ku mori pjesë në memorialin përkujtimor të 33 dëshmorëve të rënë në këtë fshat, ka përshëndetur kandidatin për kryeministër të koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj. “Me vjen mirë që këtu është nipi i Shqiponjës kryeministri Ramush Haradinaj, të cilin e përshëndes”, ka thënë Veseli. E pranishme ishte edhe kryetarja e Komunës së Gjakovës, partie e së cilës ka hyrë në koalicion parazgjedhor me LDK-në.

 

Kontrolloni gjithashtu

Daniel Fried: Uashingtoni ka të drejtë të zemërohet me qeverinë-Kurti, pasi kjo është thyerja më e madhe në raportet e saj me Kosovën

Ish-ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Daniel Fried, thotë se situata e krijuar në veri të …