Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Veseli thotë se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar
Veseli thotë se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar

Veseli thotë se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka folur pas shpërbërjes së Kuvendit. Para gazetarëve, Veseli ka thënë se ka ndërmarrë të gjitha iniciativat ligjore për vendimmarrje në shpalljen e zgjedhjeve. Ka shtuar se ai do të jetë kandidat për kryeministër dhe se premtimet që i ka mbajtur deri më tani i ka realizuar. “Unë kam ndërmarrë të gjithë iniciativat ligjore që të kemi vendimmarrje për shpalljen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.  Unë jam Kadri Veseli do të jem kandidat për kryeministër. Unë e mbaj fjalën, u kam thënë se do të ketë zgjedhje, dhe ka me pasë. U kam thënë se do të largohen të gjithë uzurpatorët, janë larguar”, ka thënë ai. Veseli ka thënë po ashtu se drejtimi i tij dhe i partisë së tij, janë raportet e shkëlqyera me SHBA-të, si dhe lufta kundër korrupsionit. “Drejtimi jonë është lufta kundër korrupsionit dhe marrëdhëniet e mira me SHBA-të. Kosova nuk do të dështojë por do të ecë përpara. Le të gëzohemi se demokracia po funksionon”, ka thënë ai.

Kontrolloni gjithashtu

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

LV dhe LDK-së po vazhdojnë të hedhin akuza në drejtim të njëra-tjetrës, deri sa i refuzojnë oferatat në mes tyre

Lëvizja Vetëvendosje e Lidhja Demokratike e Kosovës nuk po merren vesh për koalicion tash e ...