MIT
tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Enver Hoxhaj thotë se PDK-ja vazhdon të jetë e përkushtuar që ta kthejë besimin e qytetarit tek institucionet
Hoxhaj: Albin Kurti nuk po del të jetë mbrojtës i integritetit territorial të Kosovës dhe as të njerëzve në veri të vendit

Enver Hoxhaj thotë se PDK-ja vazhdon të jetë e përkushtuar që ta kthejë besimin e qytetarit tek institucionet

Enver Hoxhaj i PDK-së, përmes një shkrimi ka thënë se pavarësisht se mund të duket se shpërbërja e sotme e Kuvendit është vetëm një nga hapat e ndërrimit të legjislaturave, ajo nuk është e tillë, sepse përbën një kthesë në politikën kosovare. Gjithashtu, Hoxhaj ka thënë se janë të vetëdijshëm gjatë dy viteve të kësaj legjislature e qeverisjeje, ka rënë dukshëm besimi i qytetarit në institucione. “Kjo është ajo që nuk është dashur të na ndodhte si shtet e si shoqëri. Institucionet ekzistojnë që t’u shërbejnë qytetarëve dhe ta mundësojnë zhvillimin individual e shoqëror në të gjitha aspektet. PDK vazhdon të jetë e përkushtuar të kthejë besimin e qytetarit tek institucionet! Besimin se Kosova ka një të ardhme përpara!”, ka shkruar Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Jashari: Beteja e Koshares për thyerjen e kufirit Kosovë-Shqipëri, ishte një fitore e madhe në luftën e UÇK-së

Bekim Jashari: Beteja e Koshares për thyerjen e kufirit Kosovë-Shqipëri, ishte një fitore e madhe në luftën e UÇK-së

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari përmes një postimi e ka kujtuar Betejën e ...