Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Ambasadori Kosnett thotë se Kuvendi i Kosovës sot ndërmori një hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re
Ambasadori Kosnett thotë se Kuvendi i Kosovës sot ndërmori një hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re

Ambasadori Kosnett thotë se Kuvendi i Kosovës sot ndërmori një hap të rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re

Pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës ka reaguar Ambasada amerikane në Kosovë. Në një deklaratë në Twitter, ambasadori amerikan Phip Kosnett thotë se Kuvendi i Kosovës sot ndërmori një hap të  rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së re. “Një fushatë në të cilën kandidatët ofrojnë ide të reja për bisedimet me Serbinë, sundimin e Ligjit dhe zhvillimin ekonomik, do të siguronte që Kosova nuk do të humbas më shumë kohë në ndërtimin e themeleve për të ardhmen”, ka shkruar Kosnett.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Fatmir Limaj thotë se Nisma dhe partnerët e saj do të jenë befasia më e madhe pozitive e zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh kandidat i koalicionit Nisma-AKR-PD për kryeministër, Fatmir Limaj, ka mbajtur ...