Vetëvendosja

Vetëvendosje, konferencë për media në orën 14:00

Lëvizja Vetëvendosje sot do të bëjë të qartë nëse do të hyjë në koalicion parazgjedhor me ndonjërën nga partitë politike. Lëvizja ka paralajmëruar një konferencë për në orën 14:00 ku sipas të gjitha gjasave do të bëjë të qartë vendimet e saj në lidhje me koalicionet e mundshme. Zyrtarë të VV-së kanë deklaruar se nuk do të lidhin koalicion parazgjedhor me partitë që kanë qeverisur me vendin, PDK dhe LDK.

Kontrolloni gjithashtu

M. Lajçak

Lajçak: Po angazhohemi që të mbahet takimi i radhës mes kryeministrit, Albin Kurti, dhe kryetarit serb, Vuçiq

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha para gazetarëve në Prishtinë  se po  …