Airport Adem Jashari
MIT
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Vuçiq thotë jam i shqetësuar me përpjekjen e shqiptarëve për të marrë një vendim për shfuqizimin e Listës Serbe
Vuçiq thotë jam i shqetësuar me përpjekjen e shqiptarëve për të marrë një vendim për shfuqizimin e Listës Serbe

Vuçiq thotë jam i shqetësuar me përpjekjen e shqiptarëve për të marrë një vendim për shfuqizimin e Listës Serbe

Kryetari serb, Aleksandër Vuçiq ka thënë sot se është shumë i shqetësuar për situatën në Kosovë, dhe se çdo përpjekje për të “shfuqizuar” Listën Serbe mund të ketë pasoja katastrofale për marrëdhëniet midis serbëve dhe shqiptarëve. “Unë jam shumë i shqetësuar për situatën në Kosovë, veçanërisht në lidhje me përpjekjen e shqiptarëve për të marrë një vendim për shfuqizimin e Listës Serbe”. Vuçiq tha se Lista Serbe mori 96 për qind të votave të serbëve të Kosovës në zgjedhje. “Tashmë ata nuk janë më të sigurt nëse janë helmuar. Ata nuk dinë çfarë të shpikin, por konstatojnë se Lista Serbe duhet të shfuqizohet. Kjo, do të ketë pasoja katastrofale për marrëdhëniet midis serbëve dhe shqiptarëve sepse serbët nuk do të jenë më në institucione. Dhe kur serbët nuk janë në institucione, ju e dini si do të duhet të mbrojnë lirinë dhe vatrën e tyre ”, tha Vuçiq. Kujtojmë se ka arritur në 11 numri i personave të cilët janë pranuar në QKUK, pasi siç kanë thënë, kanë pasur reaksione alergjike pas kontaktit me zarfet me vota, të ardhura nga Serbia. Për shkak të mungesës së rezultateve mjekësore, nuk dihet ende se si erdhi deri te paraqitjet e këtyre simptomave te këta persona

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 600 shkolla në Kosovë janë përmirësuar në vitet e kaluara falë granteve të financuara nga Banka Botërore

Rreth 600 shkolla në Kosovë janë përmirësuar në vitet e fundit falë granteve të financuara nga Banka Botërore

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë, thotë se më shumë se 600 shkolla apo rreth ...