Victoria Nuland

Zyrtarja amerikane, Victoria Nuland, në fund të kësaj jave do ta vizitojë Kosovën

Ndihmësja e sekretarit amerikan të Shtetit për Evropë dhe Euro-Azi, Victoria Nuland, më 10 korrik pritet  ta vizitojë Kosovën, me ç’ rast  do të bisedojë me përfaqësuesit e partive politike në vend. lidhur me  zgjidhjen e çështjes së Demarkacionit me Malin e Zi dhe për disa tema të tjera. Derisa pozita shpreson se zyrtarja e lartë amerikane do t’i ndihmojë në këtë drejtim,  përfaqësuesit e opozitës kanë deklaruar sa e sa herë se se nuk bëjnë kompromise me territorin e vendit.

Kontrolloni gjithashtu

Ejup Maqedonci: Serbia me qasjen e saj hegjemoniste dhe agresive karshi Kosovës do të bëjë që tensionet të vazhdojnë

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci, dje pas bllokimit në kufi me Serbinë të …