Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / ​Për shkak të situatës së rënduar me pandeminë, kryeministri Hoti takohet virtualisht me kryetarët e komunave
Hoti: Kosova ka një kryeministër që po i ushtron autorizimet kushtetuese pa lejuar asnjë ndërhyrje në ato autorizime

​Për shkak të situatës së rënduar me pandeminë, kryeministri Hoti takohet virtualisht me kryetarët e komunave

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka nisur takim virtual në mes kryetarëve të komunave dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Në këtë takim do të diskutohet situata me pandeminë Covid-19 që po mbizotëron në Kosovë. Kryetarët e komunave pritet ta thonë fjalën e tyre rreth mundësisë për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në vend.

Kontrolloni gjithashtu

Abdullah Hoti

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti bën të ditur se ka rezultuar pozitiv në testin për virusin korona

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në rrjetin social, ka njoftuar se ka ...