KEK
Fillimi / Lajmet / 57 familje të Dëshmorëve të UÇK-së kanë kërkuar t’ i hiqet titulli publicistit, Veton Surroi
Veton Surroi

57 familje të Dëshmorëve të UÇK-së kanë kërkuar t’ i hiqet titulli publicistit, Veton Surroi

Reagimi i kryeministrit, Edi Rama, për heqjen e titullit të publicistit Veton Surroi ka bërë të “reflektojë” kyebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici. Pak minuta pas bërjes publike te mendimit te kryeministrit Rama në lidhje me rastin, Safet Gjici, ka kërkuar ndjesë publike.

Përmes një postimi ai justifikohet se nuk e mendoi gjatë.

“Në emër të Bashkisë Kukës kërkoj ndjesë për veprimin e nxituar sot në Këshillin e Qarkut, lidhur me vendimmarrjen për heqjen e Titullit “Qytetar Nderi” Veton Surroit, pas kërkesës së 57 familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së!

Duke u ndjerë shumë pranë atyre familjeve dhe dhimbjes së tyre në raport me këtë kohë lëndimesh për UÇK nuk e menduam më gjatë kërkesën e tyre emocionale. Safet Gjici, kryetar i Bashkisë Kukës tha se Veton Surroi po bën fushatë politike, mediatike kundra ushtarëve dhe ne nuk mund ta pranojmë këtë ‘Nder” të Qarkut. Duhet ta heqim sot dhe le të shkojë ta çojë në gjykatë”, u shpreh Gjici per mediat. Pas reagimit të Ramës, kryetari i Bashkisë së Kukësit e ka kuptuar gabimin dhe ka bërë autokritikë.

Kontrolloni gjithashtu

Gjermania ka dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 - nga Rusia, pavarësisht kundërshtimit të Amerikës

Gjermania ka dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 – nga Rusia, pavarësisht kundërshtimit të Amerikës

Autoritetet gjermane kanë dhënë leje për vazhdimin e ndërtimit të gazsjellësit Rjedha Veriore 2 – ...