KEK
Fillimi / Lajmet / AAK uron zgjedhjen e Limajt në krye të Nismës
AAK uron zgjedhjen e Limajt në krye të Nismës

AAK uron zgjedhjen e Limajt në krye të Nismës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka uruar Nismën, e cila sot mbajti Kuvendin Zgjedhor për kryetar të partisë. Partia e drejtuar nga Ramush Haradinaj ka uruar zgjedhjen e organeve të reja drejtuese të Nismës, duke vlerësuar se kjo e forcon bashkëpunimin ndërpartiak që tashmë është konstituuar si koalicion parazgjedhor. “AAK uron Nismën për Kuvendin zgjedhor të Partisë dhe zgjedhjen e Fatmir Limajt, kryetar të saj. AAK është e bindur se Kuvendi zgjedhor dhe zgjedhja e organeve drejtuese te Nisma-s dhe zgjedhja e zotit Limaj në krye të Nisma-s për Kosovën, do ta forcojnë edhe më shumë këtë parti si dhe do ta rikonfirmojnë bashkëpunimin tonë ndërpartiak, tashmë të dakorduar edhe si koalicion parazgjedhor”, thuhet në urimin e AAK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Sot bëhen 52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 që kërkoheshin të drejta dhe barazi

52 vjet nga shpërthimi i demonstratave shqiptare të vitit 1968 në të cilat kërkoheshin të drejta dhe barazi

Sot janë bërë 52 vjet nga demonstratat shqiptare të vitit 1968 në Kosovë, të cilës ...