Agim Bahtiri

Agim Bahtiri: Hoqëm Sheshin “Adem Jashari” dhe tashmë çdo qytetar mund të lëvizë lirshëm në Mitrovicë (!)

Kryetari i komunës së Mitrovicës jugore, Agim Bahtiri  ka deklaruar për Radion-Evropa e Lirë se “pas heqjes së barrikadës së fundit të vendosur në Mitrovicën e Veriut, të shtunën mbrëma te shkolla teknike, është duke u liruar edhe pengesa e fundit nga banorët shqiptarë, në udhëkryqin kryesor në,  “Lagjën  e Boshnjakëve”. Në këtë hapësirë ishte vendosur një cilindër betoni me diametër 1.5 metra, në udhëkryqin kryesor në “Lagjen e Boshnjakëve” nga banorët shqiptarë, duke e emërtuar atë sheshi “Adem Jashari”. Vendosja e cilindrit të betonit në “Lagjen e Boshnjakëve”, ishte, siç thuhej, një kundërpërgjigje e banorëve shqiptarë ndaj një vendimi të organeve komunale të Mitrovicës së veriut për ndërtimin e sheshit “Princ Lazari”, në vitin 2014”.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu

Përparim Gruda ka kërkuar dorëheqjen e ministres, Albulena Haxhiu, pas humbjes së mostrave të Astrit Deharit

Përparim Gruda,  Koordinator i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të Partisë …