mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Ahmet Isufi: Pezullimi i taksës nuk do të ndodhë derisa të mos ketë një garanci për njohje të Kosovës nga Serbia
Ahmet Isufi thotë se taksa ndaj Serbisë nuk do të suspendohet pavarësisht kërkesave të ndërkombëtarëve

Ahmet Isufi: Pezullimi i taksës nuk do të ndodhë derisa të mos ketë një garanci për njohje të Kosovës nga Serbia

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se vizitat e përfaqësuesve ndërkombëtarë në Kosovë mund të merren si interesim i shtuar i ndërkombëtarëve për zhvillimet në Kosovë. “I shohim si interesim të shtuar për çështjen e Kosovës, dialogun dhe për zhvillimet e përgjithshme politike dhe janë normale, sepse pritet që dialogu të vazhdojë dhe të ketë një epilog, ashtu siç edhe është deklaruar edhe bashkësia ndërkombëtare, që duhet të ndodhë njohja e Kosovës nga Serbia”, ka deklaruar ai.   Ndërkohë, pavarësisht se ndërkombëtarët po vazhdojnë ta kërkojnë pezullimin e taksës Isufi ka thënë se një gjë e tillë nuk do të ndodhë derisa të mos ketë një garanci për njohje të Kosovës nga Serbia. “Jo, sepse dialogu s’ka të bëjë me taksën, por ka të bëjë me politikën agresive të Serbisë ndaj Kosovës dhe normalisht që taksa nuk hiqet derisa Serbia nuk e ndal angazhimin e vet ndaj Kosovës”, ka potencuar deputeti i AAK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Kryekuvendari, Veseli, bisedoi me kryetarin e Komisionit për Politikë të Jashtme në Senatin Amerikan, Bob Menendez

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. ...