KEK
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje nuk pranon që në marrëveshje të përfshihet edhe posti i kryetarit të vendit
Albulena Haxhiu: Kjo mendësi qeverisëse e ka futur Kosovën në senduiç, në dy anët ka Serbinë, si shtet dhe si Listë serbe

Albulena Haxhiu: Lëvizja Vetëvendosje nuk pranon që në marrëveshje të përfshihet edhe posti i kryetarit të vendit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është deklaruar lidhur me ngecjen e arritjes se marrëveshjes së koalicionit për bashkëqeverisje ndërmjet kësaj partie dhe LDK-së. Ajo ka bërë me dije se brenda ditëve pritet të ketë një takim në mes të Kurtit dhe Mustafës, por se Vetëvendosje nuk pranon që në marrëveshje të futet edhe posti i kryetarit të vendit. Haxhiu ka thënë se as Vetëvendosje dhe as LDK-ja nuk duhet të barrikadohen me qëndrimet e tyre, por duhet të jenë fleksibile sepse qytetarët kanë vendosur që Qeveria e ardhshme të formohet nga këto dy subjekte politike. Ajo ka deklaruar se ekziston mundësia që kryetar i Kosovës të bëhet dikush që nuk është pjesë e Vetëvendosjes apo LDK-së, por që është person unifikues.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj kritikon qeverinë për vonesën e krijimit të Komisionit për të burgosurit politik

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj kritikon qeverinë për vonesën e krijimit të Komisionit për të burgosurit politik

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj në seancën e Kuvendit të Kosovës ka ...