KEK
Fillimi / Lajmet / Albulena Haxhiu: Ndryshimet e mëdha që i nisëm, na lanë në gjysmë, LDK-ja e tradhtoi besimin e qytetarëve
Haxhiu: Në dialog po shkojnë persona të papërgatitur që pasuritë e Kosovës të ndërtuara me djersë po ndajnë me Serbinë

Albulena Haxhiu: Ndryshimet e mëdha që i nisëm, na lanë në gjysmë, LDK-ja e tradhtoi besimin e qytetarëve

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë së Qeveria u rrëzua me mocionin e planfikuar nga Thaçi dhe Mustafa. Haxhiu përmes një statusi në rrjetin social, u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos dëshpërohen sepse ky shtet do të bëhet dhe “do rikthehemi edhe më fuqishëm edhe më të fortë”. “Më 6 tetor, ju na dhatë mbështetjen për të qeverisur me vendin. Që nga 3 shkurti, ditën kur u votua Qeveria, ne kemi punuar pa u ndalur për të jetësuar programin e zotimet tona, me ndershmëri e përkushtim. Qeveria u rrëzua me mocionin e PLANifikuar nga Thaçi & Mustafa. LDK, sikur edhe herëve të tjera, iu rikthye gjirit të vjetër, iu rikthye atyre që e zhvatën shtetin që 20 vite. Ndryshimet që i nisëm për shtetin e së drejtës, zhvillimin ekonomik e mirëqenien, arsimin e shëndetësinë, na lanë në gjysmë, LDK tradhtoi besimin e qytetarëve”, ka shkruar ndër të tjera ajo.

Kontrolloni gjithashtu

KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

KEK-u ndihmon të rinjtë e dy komunave me trajnime profesionale falas

Korporata Energjetike e Kosovës si pjesë të përgjegjësisë së saj sociale, ka marrë vendim që ...