MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kosnett takon krerët e LDK-së, diskuton për përpjekjet për formimin e koalicionit qeverisës më Vetëvendosjen
Ambasadori Kosnett takon krerët e LDK-së, diskuton për përpjekjet e formim të koalicionit qeverisës më Vetëvendosjen

Kosnett takon krerët e LDK-së, diskuton për përpjekjet për formimin e koalicionit qeverisës më Vetëvendosjen

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së. Ai pas takimit rreth 45 minuta nuk ka folur për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit bashkëqeverisjes mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kosnett edhe më herët ka zhvilluar takime me dy partitë, derisa nuk dihet a do të takojë liderin edhe Albin Kurtin.

Kontrolloni gjithashtu

Engel: Komandanti i NATO-s të jetë i kujdesshëm në mënyrën se si e komenton raportin e Aleancës më Serbinë

Engel: Komandanti i NATO-s të jetë i kujdesshëm në mënyrën se si e komenton raportin e Aleancës më Serbinë

Ligjvënësi amerikan, Eliot L. Engel, i bëri thirrje të shtunën admiralit amerikan James Foggo, komandant ...