kek
MIT
valamobile
Airport Adem Jashari
mbpzhr grante
Fillimi / Lajmet / Ambasadorja amerikane në OKB, Nikky Haley, kishte kërkuar inicimin e strategjinë dalëse për UNMIKU-n nga Kosova
Ambasadorja amerikane në OKB, Nikky Haley, kishte kërkuar inicimin e strategjinë dalëse për UNMIKU-n nga Kosova

Ambasadorja amerikane në OKB, Nikky Haley, kishte kërkuar inicimin e strategjinë dalëse për UNMIKU-n nga Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres po e shqyrton iniciativën amerikane për inicimin e strategjisë dalëse për misionin e OKB-së në Kosovë. E pyetur nëse Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara e ka marrë letrën e ambasadores amerikan në OKB Nikki Haley dhe cilat janë procedurat e hapat e ardhshëm e të mundshëm, nga Zyra e zëdhënësit të sekretarit të OKB-së, është thënë se tash për tash mund të thuhet se Sekretari i Përgjithshëm e ka parë letrën dhe po e shqyrton. Në letrën e 9 tetorit që ia kishte dërguar Guterresit, ambasadorja amerikane në OKB Haley, kishte kërkuar inicimin e strategjinë dalëse për UNMIKU-n që do të thotë largimin e tij nga Kosova.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj ka takuar sot Kryesinë e Nismës Socialdemokrate të degës së kësaj partie në Malishevë

Fatmir Limaj ka takuar sot Kryesinë e Nismës Socialdemokrate të degës së Malishevës

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ...