KEK
Fillimi / Lajmet / Armend Zemaj: Qeveria është treguar neglizhente ndaj pandemisë duke krijuar pasqyrimin se ajo ka mbaruar
Armend Zemaj: Qeveria është treguar neglizhente ndaj pandemisë duke krijuar pasqyrimin se ajo ka mbaruar në Kosovë

Armend Zemaj: Qeveria është treguar neglizhente ndaj pandemisë duke krijuar pasqyrimin se ajo ka mbaruar

Kryetari i Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, Armend Zemaj, ka kritikuar ashpër Qeverinë Kurti për menaxhimin e pandemisë Covid-19. Ai në mbledhjen e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, tha se duhet ftuar ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një raportim të shpejtë. Zemaj tha tutje Qeveria ka qenë neglizhente sa i përket pandemisë Covid-19 duke krijuar një pasqyrë që pandemia ka mbaruar në Kosovë, në kohën kur infeksionet kanë filluar të rriten në mënyrë ekstreme  Ai tha se si ish-ministër i Shëndetësisë i vjen keq për situatën e krijuar me pandeminë dhe po ashtu se kolegët e tij në pushtet nuk kanë bërë asnjë deklaratë rreth situatës me pandeminë.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...