Sot u shënua një rast i vdekjes nga virusi korona, janë shënuar 25 raste të reja, ndërsa janë shëruar 362 të infektuar

As sot nuk u shënuan vdekje nga virusi korona, janë paraqitur 11 raste të reja, janë shëruar 26 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 719 testime sa janë bërë në nivel vendi, 11 të dyshuar  kanë rezultuar pozitiv me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk  është shënuar asnjë rast i vdekjes. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 26 të infektuar dhe  numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 157 mijë e 466. Numri  përgjithshëm i rasteve aktive ka zbritur në  447 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Gjykata në Serbi ka vendosur të ripërsëriten zgjedhjet në Tërnoc të Bujanocit ku pritet që Shaip Kamberi të zgjidhet deputet

Shaip Kamberi është kandidati i vetëm shqiptar që ka mbetur në garë dhe ka gjasa …