leoni

NATO vendos masa emergjente në Kosovë, Stoltenberg nesër pret në takim kryeministrin Hoti

Autoblindat e KFOR-it nisen drejt veriut

Mëngjesin e sotëm janë pare disa autoblinda të KFOR-it duke shkuar në drejtim të Mitrovicës së Veriut. Ende nuk dihet arsyeja pse këto makina të rënda janë nisur drejt kësaj pjese të Kosovës. Besohet që prezenca e tyre në veri po bëhet për të rritur sigurinë me rastin zhvillimit e ngjarjeve të fundit në mes Kosovës dhe Serbisë.

Kontrolloni gjithashtu

Jorn Rohde: Dërgimi i Projektligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës në Komisionin e Venecias është veprim i duhur

Jorn Rohde: Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje legjitimitetin e rregullores së BQK-së

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, deklaroi se Gjermania nuk ka vënë në pikëpyetje …