mbpzhr 2018
akp deri me 27 shkurt
valamobile
Fillimi / Lajmet / Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti
Avdullah Hoti

Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti  ka thënë se koalicioni qeverisës duhet të largohet sa më shpejtë nga pushteti. Duke komentuar takimin e  partnerëve të koalicionit me Partinë Socialdemokrate dhe Alternativën për rezolutën e propozuar nga kryeparlamentari Kadri Veseli, ka thënë se partia e tij kishte propozuar më herët një rezolutë për dialogun. Për ta mbrojtur integritetin territorial të Republikës së Kosovës, kemi propozuar Rezolutën me të cilën do të vendosnim vijën kryesore të kuqe në dialogun Kosovë-Serbi – territori i Kosovës të mos jetë pjesë e dialogut.

Kontrolloni gjithashtu

Mike Pomepo

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka uruar Kosovën për 11-vjetorin e pavarësisë

Në urimin e tij, sekretari Pompeo tha se Shtetet e bashkuara  do të vazhdojë ta ...