Bajrush Xhemajli: Avansimi i njeriut që ka këmbëngulur ta shesë Trepçës, bie ndesh me qëndrimet e Vetëvendosjes kundër privatizimit

Bajrush Xhemajli: Partia Demokratike e Kosovës është dhe do të mbetet në opozitë deri në zgjedhje të reja

Sekretari organizativ i PDK-së, Bajrush Xhemajli, thotë PDK mbetet opozitë deri në zjedhjet e ardhshme. “Nuk ka heshtje në PDK, unë nuk mund të pajtohem me këtë çështje. Ne jemi deklaruar me 6 tetor se  jemi opozitë dhe do të qëndrojmë deri në zgjedhje të reja, megjithëse se jemi pajtuar për disa amendamente”, ka theksuar ai. Sipas tij Vetëvendosje nuk është fer dhe serioze për mocionin që e kanë paraqitur ndaj qeverisë Hoti, madje as nuk i kanë votat për ta sjellë në Kuvendin e Kosovës. Për heqjen e vijave të kuqe ndaj PDK-së, nga Isa Mustafa, Xhemajli, tha se LDK-ja ka nevojë për ligjet për vota.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Limaj

Fatmir Limaj: Marrëveshja mes kryeministrit, Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq, e ka dëmtuar në mënyrë të pariparueshme Kosovën

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se Marrëveshja e Ohrit, e arritur në …