KEK
Fillimi / Lajmet / Tomash Sznyoug: Bashkimi Evropian kërkon nga Qeveria e Kosovës që të tërheq investitorët e huaj
Bashkimi Evropian kërkon nga Qeveria e Kosovës që të tërheq investitorët e huaj

Tomash Sznyoug: Bashkimi Evropian kërkon nga Qeveria e Kosovës që të tërheq investitorët e huaj

Këshilli i Investitorëve Evropianë ka mbajtur sot një konferencë për media me rastin e 5-vjetorit të hyrjes në fuqi të MSA-së. Me këtë rast shefi i zyrës së BE-së, Tomash Sznyoug, tha se kjo është një marrëveshje shume e rëndësishme si për Kosovën, po ashtu edhe për BE-në. Sipas tij, MSA-ja ndihmon Kosovën që ta forcojë demokracinë dhe të ketë institucione stabile. Prandaj ai ka kërkuar që Qeveria Kurti të marrë masa konkrete për të tërhequr investitorët e huaj. “Qeveria duhet të marrë masa konkrete për të tërhequr investitorët huaj. Është një marrëveshje e rëndësishme për Kosovën dhe BE-në. Marrëveshja ndihmon Kosovën që të forcojë demokracinë dhe të ketë institucione stabile. Marrëveshja ndihmon Kosovën në shumë sektorë”, ka shtuar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...