KEK
Fillimi / Lajmet / Bekë Berisha: Nëse Albena Reshitaj dëshiron t’i marrë privilegjet e premtuara, le ta kthejë mandatin në AAK
Bekë Berisha: Nëse Albena Reshitaj dëshiron t'i marr privilegjet e premtuara, le ta kthen mandatin në AAK

Bekë Berisha: Nëse Albena Reshitaj dëshiron t’i marrë privilegjet e premtuara, le ta kthejë mandatin në AAK

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka kritikuar mënyrën e zgjedhjes së kryetares së re të Kosovës duke thënë se u bë me pazare. Ai i ka quajtur të pafytyrë politikë ata deputetë që dolën kundër vendimeve të partive të tyre dhe i akuzoi se tradhtuan votat e tyre. Berisha ka thënë se pazaret e tilla nuk po bëhen për herë të parë, por se një metodë e tillë ishte kritikuar zëshëm nga Vetëvendosjes, të cilën ai po e akuzon pse veproi në këtë mënyrë. Ai ka folur edhe për bashkëpartiaken, Albena Reshitaj për të cilën tha se nëse ka vendosur t’i merr benefitet nga ky pazar le ta bëjë, por se mandati i deputetit duhet të kthehet në parti. Deputeti i AAK-së, ndonëse nuk pret ndonjë mrekulli nga pushteti i ri, thotë se duhet t’i jepet koha e nevojshme prej 100 ditësh që të fillohet me opozitarizëm.

Kontrolloni gjithashtu

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicë, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Ganimete Musliu reagon për grafitet e vendosura në shtëpinë e Adelina Granicës, kjo nuk është kulturë e PDK-së

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas grafiteve në shtëpinë e ish-bashkëpartikates, tani deputete ...