KEK
Fillimi / Opinione / Betim Gjoshi: Është mirë kur afishohet “soji i Lules” duke treguar urrejtjen për mijëra njerëz të këtij vendi që e duan PDK-në
Betim Gjoshi: LDK-në e ka dëmtuar më së shumti Albin Kurti duke ushqyer rrejshëm ambicien e Vjosa Osmanit

Betim Gjoshi: Është mirë kur afishohet “soji i Lules” duke treguar urrejtjen për mijëra njerëz të këtij vendi që e duan PDK-në

Prej mbrëmë kam marrë me qindra mesazhe nga njerëz të njohur e të panjohur pas një deklarate skandaloze të një pseudoanalisteje që vetëm bertet nëpër studio televizive.

Ju liridashës keni të drejtë që krahasimi i voutesve të PDK-së me të Kraleveës, ju ka shokuar.

Të gjithë atyre familjeve të dëshmorëve, të gjithë atyre invalidëve dhe veteranëve, të gjithë atyre fëmijëve që mbeten jetim sepse babai apo nëna e tyre dha jetën për lirinë e këtij vendi, të gjithë atyre liridashësve që mbështesin PDK-në – Dua t’iu them disa fjalë:

Nganjëherë është mirë kur dalin hapur soji i Lules duke treguar urrejtjen për mijëra njerëz të këtij vendi që e duan PDK-në.

PDK-në e duan njerëzit sepse është parti me vlera të larta kombëtare.

Sojin e Lules së padijshme që shfaqet nëpër studio televizive e pengon vlera e madhe që e ka PDK-ja, angazhimi i dëshmuar kombëtar.

Prandaj, kur shfaqen Lulet ato na shërbejnë si pasqyrë për të parë veten se sa mirë po dukemi. Lulja, kjo analiste e rrejshme që të bëmat “intelektuale” ia din shehri, na tregon hapur se na urren sepse ajo nuk i do partitë me vlera kombëtare.

Jam krenar që i takoj PDK-së, që rreth vetit ka votuesit dhe njerëzit më liridashës.

Është situatë mjerane për Vetëvendosjen që avokatë të saj sillen nëpër studio televizive njerëz si Lulja, Rroni, Dugolli, Toma dhe ai Krenari që organizon lojëra shpërblyese për të fituar servisa të filxhanëve.

Sot është bërë shumë e lehtë të dallosh se kush është kush dhe çfarë përfaqëson.

Në njërën anë është lulja me shokë e shoqe që mbron Haki Abazin që ka zyre në Beograd dhe Erzen Vraniqin që babai i tij kishte dhënë leje për ndërtimin e Kishës së kriminelave Millosheviqit dhe Arkanit.

Në anën tjetër është Partia Demokratike e Kosovës që rreth vetes mban njerëz me vlera të larta kombëtare. Vetëm një parti si PDK-ja me dashuri të madhe për vendin, që njerëzit e saj e kanë dëshmuar me gatishmëri për të dhënë jetën, mund ta kthjellë këtë vend që është e çuditshme se ku ka përfunduar vetëm në një vit.

 

#Turp #KraleVVo

Kontrolloni gjithashtu

Rrustem Mustafa

Rrustem Mustafa: Njerëz që janë angazhuar rishtazi në PDK kanë lidhje me ish-pushtetin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rrustem Mustafa, ka thënë se njerëz që janë ...