valamobile
MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Blerand Stavileci, Shefi i kabinetit të kryeparlamentarit, Veseli ka paditur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti
Blerand Stavileci, Shefi i kabinetit të kryeparlamentarit, Veseli ka paditur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti

Blerand Stavileci, Shefi i kabinetit të kryeparlamentarit, Veseli ka paditur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti

Shefi i kabinetit të kryeparlamentarit Kadri Veseli, Blerand Stavileci, ka paditur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti, për shpifjet që i ka bërë atij ditëve të fundit. Ai e ka quajtur Kurtin shpifarak dhe zotohet se  do të japë llogari në gjykatë. Ja  ku e ke padinë. S’të mjaftuan dështimet në shumësinë e roleve tua si mohues i shtetit tënd, prishës i rendit, qetësisë dhe sigurisë, gurëhedhës, gaz-hedhës, mollotov-hedhës, zolla-hedhës, sulmues i policëve, indoktrinues i rrezikshëm, parashpëlarës, përçarës, nxitës i vëllavrasjeve dhe vetëvrasjeve, kështu që tash ke marrë një rol të ri, atë të shpifarakut. Të uroj sukses edhe në këtë mision të dështuar! Para se të njoftohesh me padinë, kuptoje nocionin nga i cili të rrjedhë ajo”, ka shkruar Stavileci.

 

Kontrolloni gjithashtu

KMDLNJ: Gjatë periudhës 2000-2002 është bërë Kallëzim për masakrën e Dubravës në Tribunalin e Hagës, por nuk u trajtuar

KMDLNJ: Kallëzimi Penal për masakrën e Dubravës i bërë në Tribunalin e Hagës, nuk është trajtuar asnjëherë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut ka thënë se gjatë periudhës ...