Fillimi / Lajmet / Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë e mjete piroteknike
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani sot do të qëndrojë në Kosovë për vizitë njëditore

Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë e mjete piroteknike

Zëvendës-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka reaguar pas raportimeve se autobusi i aksidentuar në Bullgari po bartte cisternë me naftë dhe mjete piroteknike. Osmani ka thënë se nuk është koha të spekulojmë, për shkak se familjet janë të lënduara, çdo spekulim do të rëndoj akoma më shumë gjendjen e tyre. “Mendoj se tani nuk është koha të spekulojmë, sepse sërish familjet janë të lënduara, janë në gjendje të rëndë emocionale. Çdo spekulim që nuk është i konfirmuar, vetëm do ta rëndojë në mënyrë shtesë gjendjen e tyre. Tash është koha që të lënduarit të shërohen, të përfundojë identifikimi dhe hetimi të vazhdojë”, tha Osmani para spitalit në Bullgari ku po mjekohen të lënduarit nga aksidenti”, ka deklaruar Osmani.

Kontrolloni gjithashtu

Liderët nga vendet e rajonit dhe zyrtarë të lartë të BE-së , kanë shprehur solidaritetin e tyre me Maqedoninë e Veriut

Janë mësuar disa shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak më 23 nëntor në Bullgari

Janë mësuar shkaqet dhe vendi ku nisi në fillim zjarri në autobusin që u përflak ...