Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
kek
valamobile
Fillimi / Lajmet / Daut Haradinaj: Sot shënohet dita e Akademisë Ushtarake e cila filloi në Aqarevën e burrave të mëdhenj të kombit
Daut Haradinaj: Sot shënohet dita e Akademisë Ushtarake e cila filloi në Aqarevën e burrave të mëdhenj të kombit

Daut Haradinaj: Sot shënohet dita e Akademisë Ushtarake e cila filloi në Aqarevën e burrave të mëdhenj të kombit

Sot është shënuar dita e themelimit të Akademisë Ushtarake të UÇK-së në Aqarevë 22 vite me parë. Këtë ngjarje e ka kujtuar deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj. Ai ka thënë se aty u mblodhën elita e UÇK-së dhe e shpallen Akademinë Ushtarake. “Sot shënohet dita e Akademisë Ushtarake e cila filloi në Aqarevën e burrave të mëdhenj të kombit tonë para 22 vitesh. Aty u mblodhën elita e UÇK-së dhe e shpallen Akademinë Ushtarake. Heronjtë tonë: Fehmiu, Shabani, Syla, Ilazi, Abeja e shumë tjerë po i jepnin formë përpjekjeve tona. Sot në këtë frymë po rriten brezat e rinj të Ushtrisë më të re në Evropë, krah ushtrive më të avancuara në botë”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Më 29 maj përurohet autostrada “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në këtë autostradë

Më 29 maj 2019 përurohet rruga “Arbën Xhaferi”, po atë ditë protestohet për mbylljen e disa rrugëve lokale në Kaçanik

Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se më 29 maj të këtij viti autostrada ...