Fillimi / Lajmet / Dega e LDK-së në Prizren akuzon VV se po shpërndan miell në këmbim të votave
LDK-LVV

Dega e LDK-së në Prizren akuzon VV se po shpërndan miell në këmbim të votave

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se po shpërndan miell në këmbim të votave për zgjedhjet e 17 tetorit. “Qeveria lokale, në fshatin Skorobisht ka filluar blerjen e votave me nga dy thasë miell. Ky është çmimi që taksapaguesit e Prizrenit po paguajnë për kaparisje votash për partinë në pushtet, Vetëvendosje” thuhet në komunikatën për medie, të lëshuar nga dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Në komunikatë thuhet gjithashtu se mielli po shpërndahet nga zyrtari komunal për mirëqenie sociale shpërndan dhe udhëheqësi i Vetëvendosjes për këtë fshat. Dega e Lidhjes Demokratike në Prizren nëpërmjet një komunikate për media po pretendon se pushteti lokal në Prizren po keqpërdorë pozitën zyrtare për fushatë.

Kontrolloni gjithashtu

Avni Ajdini: Ligji për Rimëkëmbjen Ekonomike është diskriminues në disa sektorë

BSPK-ja ndjekë me shqetësim rritjen e çmimeve të artikujve esencialë në Kosovë dhe propozon ngritje të pagave

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, po ndjekë me shqetësim rritjen e çmimeve të ...