tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Dega e PDK-së në Prishtinë vlerëson se nuk ka bazë ligjore për të ndërtuar në zonën e Liqenit të Badovcit
Dega e PDK-së në Prishtinë vlerëson se nuk ka bazë ligjore për të ndërtuar në zonën e Liqenit të Badovcit

Dega e PDK-së në Prishtinë vlerëson se nuk ka bazë ligjore për të ndërtuar në zonën e Liqenit të Badovcit

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Prishtinë, vlerëson se nuk ka bazë ligjore për të ndërtuar në zonën e Liqenit të Badovcit. Deputetja e kësaj partie, Eliza Hoxha, në një konferencë për media i ka bërë thirrje komunës së Prishtinës që të tregojnë se në cilën bazë ligjore është bazuar për dhënien e pëlqimit. Sipas saj ka mungesë të dokumentacioneve të cilat i kanë ofruar ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe komuna e Prishtinës rreth kësaj çështje. Madje, ajo tha se në bazë të ligjit kushtet ndërtimore nuk i lëshon Ministria e Mjedisit, por Komuna e Prishtinës, e cila ende nuk ka arritur të krijojë një vizion të qartë se si do ta zhvillojë qytetin. Asamblisti i PDK-së në komunën e Prishtinës, Leutrim Ratkoceri kërkoi që sa më parë të thirret seanca e jashtëzakonshme komunale në të cilën do të diskutohet rreth mbrojtjes së Badovcit

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...