MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Demokracia Studentore: Fajtor për gjendjen e brishtë në sektorin e arsimit në përgjithësi është MASHT-i dhe Qeveria
Demokracia Studentore: Fajtor për gjendjen e brishtë në sektorin e arsimit në përgjithësi është MASHT-i dhe Qeveria

Demokracia Studentore: Fajtor për gjendjen e brishtë në sektorin e arsimit në përgjithësi është MASHT-i dhe Qeveria

Organizata ”Demokracia Studentore” përmes një komunikate për media reagon për rezultatin e PISA duke akuzuar Qeverinë e Kosovës dhe ministrin e Arsimit për gjendjen e brishtë në sektorin e arsimit në përgjithësi. Sipas kësaj organizate, arsimi në Kosovë është degraduar pikërisht nga ministria e Arsimit derisa nuk ka hartuar ndonjë plan strategjik për ta rritur cilësinë e saj. “Natyrisht, si në çdo vend, edhe në Kosovë përgjegjësinë kryesore për t`i zgjidhur problemet me të cilat shoqërohet arsimi , e ka Ministria e Arsimit dhe Qeveria. Të gjithë e dimë që sistemi arsimor në Kosovë është në krizë të thellë, por çështja është se si të dalim nga kjo krizë. Kryeministri i Kosovës Ramush Hardinaj ka premtuar se do t’i jep prioritet sektorit te arsimit por tashmë po dëshmohet se ishte vetëm premtim fushate”, thuhet në komunikatën e Demokracisë Studentore.

Kontrolloni gjithashtu

Ambasadorët e Quintit: Ne nuk mbështesin asnjë subjekt të veçantë politik në negociatat e tyre

Shtetet e Quintit kanë bërë të ditur se nuk mbështesin asnjë subjekt apo kandidat në negociatat politike

Shtetet e Quintit, në një deklaratë të përbashkët, kanë bërë të ditur se nuk mbështesin ...