Deputeti italian, Alessandro Batilocchio, i detyron ta ulin kokën foltoristët e Sali Berishës, duke e lavdëruar zhvillimin e Tiranës

Deputeti i forcës së djathtë italiane, Alesandro Batilokio, sot në Tiranë ka vënë  në siklet Këshillin Kombëtar të Rithemelimit  të Partisë së Sali Berishës, pasi me fjalët më të goditura lavdëroi zhvillimin e Tiranës gjatë viteve të fundit. Duke folur para Sali Berishës dhe të qindra të  ftuarve të “Rithemelimit”, deputeti italian deklaroi se Tirana është një qytet i mrekullueshëm dhe tepër i sigurt, duke iu kundërvënë konstatimeve të  opozitës dhe akuzave të  Foltores kundër zhvillimit të qytetit. Ky vlerësim për Tiranën, të drejtuar nga kryebashkiaku Veliaj, gjeti të papërgatitur jo vetëm ata që kishin ftuar deputetin e Forza Italias, por edhe përkthyesen, e cila u detyrua ta shmangë gjatë përkthimit.

Kontrolloni gjithashtu

29 vjet nga bashkimi i Gjermanisë që kishte synim që dy pjesët e vendit të jenë të zhvilluara në të njëjtën masë

Qeveria gjermane ka mohuar në mënyrë kategorike pretendimet e Kremlinit se Berlini po planifikon luftë me Rusinë

Qeveria e Gjermanisë  ka hedhur poshtë pretendimet e Kremlinit se Berlini po planifikon luftë me …