Haxhiu

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është liruar nga QKUK-ja

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu është liruar nga QKUK-ja, ka bërë të ditur Tinka Kurti nga Vetëvendosje. Ajo ka qenë në trajtim mjekësor  në QKUK që nga e premtja, për shkak të lëndimeve që kishte pësuar nga Policia në Kuvendin e Kosovës, me rastin e ndërhyrje për të arrestuar deputetët e opozitës.  “Albulena Haxhiu është liruar nga QKUK-ja me rekomandim të mjekut, dhe është duke vazhduar trajtimin e saj në shtëpi. Tani ajo vazhdon arrestin e saj shtëpiak prej 30 ditësh. Ajo vazhdon të jetë regjim shtrati dhe ndjekjen e terapisë sipas udhëzimeve të mjekut”, ka thënë Kurti. Ajo është në mesin e deputetëve të opozitës nën masën policore,  arrest shtëpiak për 30 ditë.

Kontrolloni gjithashtu

Amerika dhe Bashkimi Evropian presin që më së largu sot të arrihet një marrëveshje për qetësim të situatës në veriun e Kosovës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian presin që sot  të arrihet një marrëveshja …